Online kayıt için tıklayın.

PROGRAM

Ana Sayfa > Program

KONFERANS VE PANELLER

     
09:30 - 10:30
Açılış Konuşmaları
10:30 - 11:30
Key Speaker - Anon Pairot
Anon Pairot Design Studio - Tasarımcı
11:30 - 11:45
Kahve Arası
11:45 - 12:30
Kobiler için Tasarım Destekleri (Panel)
Moderatör:
Handan Temeltaş - Tasarımcı
Konuşmacılar:
Şevket Candaş, Kosgeb Bursa Şube Müdürlüğü, Kobi Uzmanı
Engin Ayaz, Atölye, Kurucu Ortağı
Mehmet Akif Altan, BTSO, Genel Sekreter Yardımcısı
12:30 - 14:00
Öğle Yemeği
14:00 - 15:15
Uluslararası Tasarım Yarışması (Panel)
Moderatör:
Prof. Dr. Alpay Er, Özyegin Üniversitesi-Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Baskanı & International Council of Societies of Industrial Design Yönetim Kurulu Üyesi
Konuşmacılar:
Jaakko Tapanii Hyvönen, International Council of Societies of Industrial Design Yönetim Kurulu Üyesi
Tahsin Emre Eke, Tasarımcı ve Eğitmen
15:15 - 15:45
Kahve Arası
15:45 - 16:45
Tasarım Odaklı Düşünce Tekniği ile Yeni İş Sahaları Keşfetmek (Konferans)
Konuşmacı:
Percy Emmett - Danışman
16:45 - 17:30
Yaşayan Kentler Tasarlamak (Panel)
Moderatör:
Doç. Dr. Murat Çetin, Kadir Has Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi
Konuşmacılar:
Yorgos Pantazis, Point Supreme Architects, Mimar ve Kurucu Ortak
Nilüfer Kozikoğlu, Yüksek Mimar
Başak Kuyumcu Kumbay, Yüksek Mimar
17:30 - 19:30
UTİB 6.Türkiye Ev Tesktili Tasarım Yarışması

ATÖLYELER

     
10:30 - 12:30
Tasarımda Türk Tarzının Oluşturulması
Yürütücüler:
Tuğba Albayrak, Kimya Mühendisi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Feza Hacışevki, Matalurji Mühendisi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Gökçe Çakar, Mühendis, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
Serkan Çelik, Daire Başkanı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı
15:00 - 17:00
Yaratıcı İş Modelleri Geliştirmek ve Girişimcilik
Yürütücü:
Yrd. Doç. Dr. Gökçe Dervişoğlu Okandan, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Öğretim Görevlisi

SEMİNERLER

     
10:00 - 11:30
Penelope Dokuma Simülasyon Çizim Programı
Yürütücü:
Nilgün Tok D. - Peneolpe Türkiye Temsilcisi
11:45 - 12:45
Portfolyo Hazırlama Rehberi
Yürütücü:
Serhat Cacekli, Zilberman Gallery, Eğitmen
14:00 - 16:00
Autodesk Fusion 360 ile 3D Tasarım
Yürütücü:
Gökçe Gün - Autodesk Yetkilisi

KONFERANS VE PANELLER

     
10:30 - 11:30
Yerel Değerlerin Modern Tasarım Pratiğinde Yeniden Ele Alınması (Panel)
Moderatör:
Yrd. Doç. Dr. Serkan Bayraktaroğlu, Kadir Has Üniversitesi
Konuşmacılar:
Yrd. Doç. Ayşe Coşkun Orlandi, Kadir Has Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı Yardımcısı
Doç. Dr. Çiğdem Kaya, İstanbul Teknik Üniversitesi, Öğretim Görevlisi
Nicoline Dorsman, Eindhoven Design Academy, Araştırmacı, Sanat Tarihçisi ve Küratör
11:30 - 11:45
Kahve Arası
11:45 - 12:45
Akıllı Tekstiller (Panel)
Moderatör:
Hande Berktan, Sunucu
Konuşmacılar:
Ezra Çetin, EzraTuba, Tasarımcı
Tuba Çetin, EzraTuba, Tasarımcı
12:45 - 14:00
Öğle Yemeği
14:00 - 15:15
Gelenekselden Geleceğe Zamansız Mobilyalar (Panel)
Moderatör:
Yasemin Savcı, Home Art Dergisi, Genel Yayın Yönetmeni
Konuşmacılar:
Adnan Serbest, Tasarımcı
Sami Savatlı, Tasarımcı
Emre Evrenos, Tasarımcı
15:15 - 15:30
Kahve Arası
15:30 - 16:30
Global Tasarım Trendlerini Okumak (Konferans)
Begüm Gülfidanlı, Tasarımcı & IMA Eğitmeni
Raf Stesmans, Tasarımcı & IMA Eğitmeni

ATÖLYELER

     
10:00 - 11:30
Deneysel Tekstil Tasarımı Atölyesi
Sunum:
İrem Yanpar Coşdan, Tekstil Mühendisi
Yürütücü:
Sevgi Yüksel Uzunöz, Uludağ Üniversitesi, Öğretim Üyesi
11:45 - 12:30
Kurumsal Kimlik ve Şehir
Yürütücü:
Doç. Barış Atiker, Beykent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölüm Başkanı
14:00 - 16:00
Design Thinking Atölyesi
Yürütücü:
Gökhan Karakuş - Emedya, Kurucu & Mimar, Tasarımcı ve Mimarlık Eleştirmeni

SEMİNERLER

     
10:30 - 11:30
Food Design & Moleküler Gastronomi
Yürütücüler:
Esen Blake, Şef, Bilgi Üniversitesi
Barkın Gökhan, Şef, Bilgi Üniversitesi